آیا می دانید ؟

gholami724

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ

Rate this Entry
بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگاصطلاح بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) از دو دهه پیش تاکنون به عنوان زیرمجموعه*ای از مدیریت بازاریابی و نیز مدیریت تبلیغات مورد اشاره قرار می*گیرد.

اما با توجه به توسعه فناوری اطلاعات طی سالهای اخیر، افزایش متوسط زمان آنلاین بودن کاربران، استفاده گسترده از موبایل و افزایش ضریب نفوذ اینترنت در جهان، امروزه به عنوان یک دانش و تخصص مستقل مورد توجه قرار می*گیرد.

تعریف بازاریابی دیجیتال

سایت HubSpot که از سایت*های معتبر در حوزه بازاریابی دیجیتال و استراتژی محتوا محسوب می*شود در تعریف دیجیتال مارکتینگ به این نکته اشاره کرده است که این عبارت، یک چتر مفهومی محسوب می*شود.

به عبارت دیگر، به جای اینکه بتوان تعریف مستقیمی برای آن ارائه کرد، بهتر است همه*ی آن تکنیک*ها و ابزارهایی را بشناسیم که زیر عنوان دیجیتال مارکتینگ قرار می*گیرند.

اگر چه تعریف واحدی از بازاریابی دیجیتال در دست نیست، اما به نظر می*رسد بتوان تعریف زیر را تا حد خوبی، فصل مشترک توضیحات رایج در زمینه بازاریابی دیجیتال در نظر گرفت.

بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیت*هایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال (وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استفاده قرار می*گیرند.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
Uncategorized

Comments