PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رژیم غذاییtaze
12-03-2017, 12:48 PM
تاثیرات رژیم غذایی کاهش چربی خون (http://vazneman.com/Page/11/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D9%86) بر بدن

وقتی میزان تری گلسیرید و یا کلسترل از حالت طبیعی افزایش می*یابد باعث ایجاد چربی خون و بروز خطرات جدی می*شود. علت اصلی بیماری چربی خون مصرف بی*رویه ی برخی مواد غذایی است که در سوخت و ساز چربی باعث ایجاد اختلال می*شود. مشکل چربی خون بالا از طریق علایمی چون گزگز، مورمور شدن و خواب رفتگی پا می شود و به هنگام خواب، کف پا بسیار داغ قابل تشخیص است. چربی خون باعث بیماری*های خطرناکی می*شود که باید زودتر اقدام به پشگیری و کنترل سطح چربی خون کرد. بیماری*های کبدی و کلیوی ، دیابت، کم کاری تیروئید، نارسایی مزمن کلیه، چاقی، بعضی از عفونت*ها و ... از جمله* مشکلات و بیماری*هایی هستند که به دنبال چربی خون بوجود می*آیند و شما را به سمت رژیم غذایی دیابت سوق می دهد. همچنین از شایع*ترین خطرات ناشی از چربی خون سکته*ی مغزی و انسداد رگ های قلبی – عروقی است. با افزایش میزان چربی حرکت خون در رگ*ها سنگین و غلیظ می*شود که این کندر حرکت باعث اختلال خونرسانی و کمبود نسبی اکسیژن در بافت*ها می*شود.

Cholesterol 2_1
تغذیه دوران شیردهی (http://vazneman.com/Page/7/%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%AF%D9%87%DB%8C)

خواب آلودگی، دردهای ناحیه ساق و کف پا، سردرد، سرگیجه، خشکی و تلخی دهان، افزایش تعرق، پف و ورم صورت، خستگی و احساس سنگینی، سوزش در نقاط مختلف بدن اعم از کف از علایم بروز چربی خون است. شخص با احساس هر کدام از این علایم باید به پزشک مراجعه کند و با انجام آزمایشات مربوطه از این موضوع آگاه شود و سپس بستگی به سطح چربی خون با مشاوره و راه های پزشکی در پی کاهش چربی خون برآید.
کلسترل خون

کلسترول به صورت طبیعی در همه*ی سلول*های بدن وجود دارد. کلسترول نوعی چربی است که حل نمی*شود اما وجود لیپوپروتئین باعث ورود و خروج کلسترول از سلول می*شود. وجود کلسترول در کبد، نخاع و مغز جزو ضروریات است. برخی از پروتئین*ها در بدن برای حل شدن نیاز به چربی دارند بنابراین نمی*توان منکر خواص و فواید کلسترل بود. اما وقتی از حد مجاز بالاتر برود خطرات فراوانی سلامتی را تهدید می*کند. رسوب چربی در رگ*ها بزرگترین خطر برای قلب است. با رژیم چاقی می توانید از بروز بعضی از مشکلات این چنینی جلوگیری کنید.

رژیم افزایش وزن (http://vazneman.com/Page/9/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%88%D8%B2%D9%86)

مواد غذایی بیشترین سهم را در کاهش و یا افزایش چربی خون دارد. از میام مواد غذایی میوه ها ، سبزیجات، روغن های گیاهی، غلات و آجیل دارای دارای کمترین مقدار کلسترول هستند اما مواد غذایی چون زرده تخم مرغ و گوشت قرمز از بیشترین مقدار کلسترول برخوردار است.رژیم غذایی کاهش چربی خون شامل وعده*های غذایی کم حجم و سالم است. حتی افرادی که دچار چربی خون نیستند بهتر است از مصرف مواد غذایی سرخ کردنی و پرچرب دوری کنند. مصرف الکل و سیگار نیز در میزان چربی خون موثر است. بهتر است مصر آبزیان را جایگزین گوشت قرمز کرد. بهتر است از روغن*های گیاهی استفاده کرد و روغن*های اشباء شده را تا حد ممکن مصرف نکرد. میوه*ها و سبزیجات تازه باعث حفظ سلامتی بدن می*شود. علاوه بر رژیم غذایی فعالیت بدنی می*تواند باعث کاهش چربی خون شود. روغن ماهی *و دانه گردو، روغن سویا، نان سویا و سویا، روغن گندم، روغن جو، روغن ذرت، فندق، خرمالو و انجیر، مانند اسفناج، شنبلیله، *انبه، آناناس، شوید، گوجه فرنگی، ترب، گردو، پیاز، هویج، لیموشیرین، آویشن، شبدر و کاسنی مواد غذایی هستند که در کاهش سطح چربی خون بسیار تاثیرگذارند. همچنین فعالیت*های فیزیکی طولانی مدت بیش*تر از فعالیت*های بدنی کوتاه و سبک تاثیرگذار است.کاهش وزن بدن به کاهش سطح چربی خون بسیار کمک می*کند.