PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ممنوعیت* های رژیم غذایی کاهش چربی خونtaze
10-30-2017, 11:41 AM
کلسترول بد خون علاوه بر افزایش مخاطرات جدی برای سلامتی بدن باعث ایجاد تصلب شرایین و بروز حملات قلبی میگردد. از اینرو اتخاد یک رژیم غذایی کاهش چربی خون مناسب که با نظارت متخصصین سلامت تهیه شده باشد به شما کمک می*کند در صورت بالا بودن کلسترول بد خون سبک زندگی سالم تری را در پیش بگیرید.
باید توجه داشته باشید که رژیم غذایی کاهش چربی خون به نگه داشتن اصولی میزان کلسترول خون در اندازه مناسب کمک می*کند از اینرو یکسری ممنوعیت*های رژیم غذایی وجود دارند که رعایت آنها و عدم مصرف*شان به کاهش کلسترول بد خون کمک می*نماید.

پرهیز از مصرف گوشت*های چرب مانند گوشت گاو

شما در رژیم غذایی کاهش چربی خون (http://vazneman.com/Page/11/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D9%86) می*توانید به جای مصرف گوشت قرمز چرب از گوشت*های سفید مانند گوشت بوقلمون، مرغ و ماهی استفاده نمایید و در رژیم غذایی خود این نوع از گوشت*ها (بعد از کندن پوست) را بگنجانید. ماهی ساردین، تن و آزاد دارای چربی از نوع خوب و حاوی کلسترول خوب می باشند از اینرو گنجاندن ماهی به عنوان یک ماده غذایی گوشتی و پروتئین*دار سالم در رژیم غذایی کاهش چربی خون بسیار حائز اهمیت می*باشد.

تخم مرغ و محصولات لبنی پر چرب

اگر دارای کلسترول خون بالا می*باشید و یک رژیم غذایی کاهش چربی خون را تحت نظارت پزشک متخصص اجرا می*کنید باید در مصرف مواد غذایی مانند زرده تخم مرغ، پنیر، شیر پرچرب و خامه محتاطانه رفتار کنید. مصرف این مواد غذایی را نباید قطع کرد اما باید به صورت اصولی و مناسب در رژیم غذایی کاهش چربی خون آنها را گنجاند. همچنین میتوانید شیر گیاهی را در برنامه غذایی خود بگنجانید و مصرف تخم مرغ و پنیر را در رژیم غذایی کاهش دهید. محصولات لبنی پر چرب با وجود آنکه سرشار از کلسیم هستند اما به جای محصولات لبنی پر چرب، در رژیم غذایی کاهش چربی خون، سبزیجات، آجیل، غلات یا آب معدنی*های حاوی کلسیم را به عنوان منابع غنی کلسیم در رژیم غذایی گنجاند.

کره

در رژیم غذایی کاهش چربی خون (http://vazneman.com/Page/11/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%DA%86%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D9%86) میزان مصرف کره را باید بسیار محدود کرد. در رژیم غذایی کاهش چربی خون می*توانید به جای کره از روغن*های گیاهی مانند روغن زیتون یا روغن کانولا که حاوی چربی*های سالم و دوستدار قلب هستند، استفاده کنید.

مواد غذایی صنعتی و آماده

دشمن سلامتی مواد غذایی صنعتی و آماده هستند که باید از رژیم غذایی کاهش چربی خون حذف شوند زیرا این نوع از مواد غذایی به ویژه آنهایی که می*بایست گرم شوند، به علت اینکه با اسیدهای چرب و روغن*های هیدروژنه تهیه می*شوند سبب افزایش میزان کلسترول بد خون میگردند ازاینرو باید در رژیم غذایی کاهش چربی خون از مصرف مواد غذایی خیلی شیرین و خیلی چرب آماده و صنعتی به شدت پرهیز نمود.

نشاسته و مواد قندی تصفیه شده

کربوهیدرات*ها و قندهای تصفیه شده مانند پاستای حاوی آرد سفید، برنج سفید و نان*ها علاوه بر کاهش کلسترول خوب خون مخاطرات جدی برای وضعیت سلامت قلب در پی خواهند داشت. به جای این مواد غذایی، نان سبوس*دار را در رژیم غذایی کاهش چربی خون بگنجانید. از دگر سو به جای این مواد غذایی، سعی کنید در رژیم غذایی کاهش چربی خون میوه، سبزیجات و علات کامل را در الویت قرار دهید و از روغن*های گیاهی استفاده کنید. مصرف موارد ذکر شده در رژیم غذایی دیابت (http://vazneman.com/Page/10/%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%AA) نیز ذکر می شود.

جگر و کله پاچه

در مقایسه با گوشت*های قرمز امعاء و احشاء دام*ها مانند زبان، مغز و جگر از کلسترول بالایی برخوردارند و باید در رژیم غذایی کاهش چربی خون از مصرف مغز، جگر و قلوه تا حد امکان پرهیز نمود.

اگر کلسترول خون بالایی دارید می*توانید با مراجعه به وب سایت وزن من از راهنمایی متخصصین سلامت و پزشکان با تجربه و متبحر این مرکز تخصصی برای دریافت رژیم غذایی کاهش چربی خون مراجعه نمایید. رعایت سبک زندگی سالم، فعالیت بدنی و ورزش منظم، سبک رژیم مدیترانه*ای، مصرف غذاهای گیاهی و گوشت سفید در رژیم غذایی کاهش چربی خون علاوه بر کاهش کلسترول بد خون به شما کمک می*کند سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید.